Cilt Bakımı :

Cilt bakımı her insanın yapması gereken bir bakımdır. Hem estetik hem de özellikle sağlık açısından çok önemlidir.  Cilt temizliğine önem vermek cildimizin ileriki yaşlarda kırışmasını önemli ölçüde azaltacaktır. Çünkü cildimizi olumsuz etkileyen birçok faktör vardır. Bunların başında makyaj, stres, sigara ultraviyole ışınları, dengesiz beslenme ve hava değişimleri gelmektedir.

Tüm bu etkenler yaşımız genç olsa bile yüzümüzü solgun göstermesine neden olur.  Sağlıklı cilt parlak ve canlı olur. Bu yüzden 20’li yaşlardan itibaren herkesin cildini temizlemesi ve gerekli bakımı yapması gerekir.  Her insanın cildi aynı değildir. Bu yüzden ilk önce cilt analizi yaptırarak cilt tipinizi öğrenip ona göre uygun bir temizleme ürünleri almanız gerekir.  Böylelikle cildinizin kuru, yağlı, ya da hassas olduğunu öğrenip bu şekilde doğru ürün kullanabilirsiniz. Uygun temizleme ürünlerini alıp hergün evde kendiniz yapabilirsiniz.  Bunun dışında tam bir cilt bakımı için ayda bir kere cilt bakım merkezine gidip genel bakım yaptırabilirsiniz. Bu bakım yaklaşık 2 saat sürmekte olup sırasıyla temizleme, tonik, peeling, buhar, maske, nemlendirme işlemleri uygulanır.

Ayrıca beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Sivilce genellikle çinko eksikliğinden dolayı çıkar.  Kabak çekirdeği, badem, brokoli, yumurta ve peynirde bolca çinko bulunmaktadır.  Ayrıca A, C ve E vitaminleri olan sebze ve meyveleri de bol miktarda tüketmek gerekir.

Bölgesel Zayıflama : Bölgesel Zayıflamada kullandığımız cihazlardan bazıları..Kavitasyon, Lenfdirenaj ‘g.5 ‘ Pasif Jimnastik, Soğuk Lipoliz ..

Teknolojinin de yardımıyla bölgesel zayıflama işlemlerinde büyük aşamalar kaydediliyor. Son yılların en gözde incelme operasyonları özellikle ultrasonik, radyofrekans ve lazer teknikleri çok önemli ve en sık kullandığımız teknikler. Radyofrekans ve ultrasonik tekniklere, son zamanlarda bölgeye soğuk uygulayarak incelme sağlayan teknikler de eklendi.

Son dönemlerin en başarılı zayıflama sistemi ses dalgalarıyla bölgesel yağlanma ve selülitlerle savaşan KAVİTASYON uygulamasıdır. Cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan cildin dış yüzeyine ultrason yardımıyla uygulanır. Kavitasyon yağı sıvılaştırarak hücrelerin duvarlarını tahrip eder ve yağların yapısını bozar. Parçalanan hücrelerin içinden çıkan yağ molekülleri karaciğer ve idrar yolu ile vücuttan atılır. Sadece bölgesel açıdan değil, aynı zamanda selülit ve cilt gevşekliği üzerinde de etkili olduğundan vücut yapısını şekillendirmede sağlıklı sonuçlar verir.

KAVİTASYON NASIL UYGULANIR ?

Hastanın yağ dokusuna göre 5 ile 8 seans arasında bir tedavi uygulanır. Kavitasyon seansından bir gün önce ve işlem günü 2.5 lt su içilmelidir. Bu yağların vücuttan atılmasını kolaylaştıran önemli bir kuraldır. Bir seans ortalama 45 dk sürer. Seanslar ağrısız acısız ve çok rahat geçer. İlk seanstan itibaren 2 ile 12 cm arasında incelme görülür.

Doktorumuzun düzenlediği düşük kalorili yağdan fakir bir diyet ve bol su içerek kavitasyonun etkisi arttırılabilir.Ayrıca işlem sonrası yürüyüş yapmak daha kesin sonuçlar almamıza yardımcı olur.

Kalıcı Makyaj : Vücudumuz da ihtiyaç olan belli bölgelere renkli pigmentlerden oluşan doğal su bazlı boyanın; cildimizin üst deri diye de tarif edilen epidermis bölgesine bırakılması (aşılanması)dır.

Kalıcı makyajı dövmeden ayıran en önemli fark; boyanın bırakıldığı yerden kaynaklanmaktadır. Dövme işlemin de boya epidermise değil dermal tabakaya bırakıldığı için uygulama bir ömür boyu ciltte kalır. Kalıcı makyaj da ise hücre kendini yeniledikçe boya pigmentleri de vücudumuzdan atılır. Dolayısı ile yapılan uygulamanın kalıcılığı kişiye ve o kişinin metabolizma hızına bağlı olarak 2 ila 5 yıl arasında değişiklik göstererek kalır.

Pigmentler ciltten uzaklaşırken uygulama bölgesinde ki renkte zamanla flulaşarak silinir. Eğer bu uygulama belli aralıklarla yenilenip (rütuş yapılıp) uzun yıllar aynı güzellikte ve kalıcılıkta korumuş olunur.

Kalıcı makyaj; kaş, eyeliner, dudakta uygulandığı gibi, para medikal amaçlı olarak da uygulamalar yapılmaktadır.

Sizi Arayalım

Tüm soru ve sorunlarınız, bilgi talepleriniz  ve ücretsiz muayene için dilerseniz

numaranızı gönderin biz sizi arayalım..

– Pırlanta Güzellik
0
Baglanıyor
Lütfen bekleyin...
Canlı Destek ( Çevrimdışı )

Pırlanta Güzellik kısa süreliğine Çevrimdışı .. Mesaj gönderebilirsiniz..

Adınız Soyadınız
* Email
* Mesajınız
Canlı Destek
Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? Online destek talebinizi başlatarak zamandan kazanın.
* Adınız Soyadınız
* Email
* Mesajınız
Canlı Destek ( Çevrimiçi )
Geri bildirim
Size daha iyi yardımcı olmamıza yardımcı olun! Bize ek bir geri bildirim göndermekten çekinmeyin.

 

Desteğimize nasıl puan veriyorsunuz?